Second Hand
Příběh zapomenutých britských proto-progresivních psychedeliků se začína psát v roce 1965. Klávesista Ken Elliot zakládá kapelu The Next Collection. V roce 1968 podepisuje smlouvu s firmou Polydor a rozhodne se jméno kapely změnit. A tak, jako narážku na způsob pořízení nástrojové výbavy, vzniká název Second Hand.
Kapelu kromě Elliota tvoří Kieran O'Connor na bicí, Bobby Gibbons na kytaru a Nick South na baskytaru. K nahrávání debutové desky pozvali ještě multiinstrumentalistu Chrise Williamse, který nahrávku obohatil o různé dechy a smyčce. Nahrávka se jmenuje Reality a tvoří ji zajímavý mix psychedelie, ranného progu, kabaretních kousků a názvuků tehdejšího popu. Dodnes se jedná o velice podivné album, které nepůsobí dojmem uceleného díla, ale spíše nahodile sestavené kompilace. Přesto se jedná o koncepční album.
Na další album si Second Hand museli počkat celé tři roky. Mezitím odešli Gibbons a South a nahradili je kytarista Malcolm 'Moggy' Meat a baskytarista, houslista a zpěvák George Hart. Dokonce přichází i nový frontman Rob Elliot, Kenův bratr. Album s podivným názvem Death May Be Your Santa Claus vychází 1. dubna 1971 a jde ještě dále než debut. Je více experimentální, Ken Elliot využívá mnoho nových zvuků, daly by se najít vlivy Arthura Browna, Zappy, jazzu i hard rocku, surrealismu i drsného černého humoru. V několika skladbách se mihne orchestr, jiné tvoří klávesové koláže. Ještě předtím, roce 1969, se kapela objeví ve stejnojmenném filmu, který je též dost kontroverzní. Jedná se totiž o vyjádření nihilistických vizí budoucnosti černošského studenta.
Second Hand se ale opět nesetkali s úspěchem. Několik členů kapelu opuští, Ken Elliot a O'Conner po rozpadu natočí jedno album pod názvem Chillum, poté vystupují pod názvem Seventh Wave a v 70. letech vydávají dvě zapomenutá alba.
O'Conner umírá v osmdesátých letech na následky alkoholismu a Elliot se věnuje komponování reklamních znělek.
Voytus 09/2008... (celý článek)