Sweet - Desolation Boulevard (US version) (1975)
1. Ballroom Blitz (Chapman / Chinn) 4:06
2. The Six Teens (Chapman / Chinn) 4:05
3. No You Don't (Chapman / Chinn) 4:36
4. A.C.D.C. (Chapman / Chinn) 3:28
5. I Wanna Be Committed (Chapman / Chinn) 3:13
6. Sweet F.A. (Connolly / Priest / Scott / Tucker) 6:15
7. Fox on the Run (Connolly / Priest / Scott / Tucker) 3:27
8. Set Me Free (Andy Scott) 3:59
9. Into the Night (Andy Scott) 4:25
10. Solid Gold Brass (Connolly / Priest / Scott / Tucker) 5:35
Obsazení:
Brian Connolly / Steve Priest / Andy Scott / Mick Tucker
Od kamaráda, který na konci devatesátek přifrčel z Ameriky s plným kufrem výprodejových a bazarových cédéček, jsem radostně koupil kdysi v mládí milované album. Až doma jsem zjistil, že je to US vydání, tedy z mého pohledu taková podivná a zbytečná kompilace. Z evropského Desolation Boulevard jsou tu pouze tři písně: The Six Teens, Fox on the Run v komerční singlové aranži (na prvním evropském vydání LP i na evropském CD je původní syrová hardrocková verze) a Solid Gold Brass. Pak je zde glamová hymna Ballroom Blitz, singlovka z roku 1973. I Wanna Be Commited je zkrácená bé strana singlu (tuším, že na á bylo The Six Teens). Zbytek tvoří pět skladeb z alba Sweet Fanny Adams (také 1974).
reagovat
Apache @ 22.11.2023 12:43:44
V USA z nějakého důvodu nevyšlo Sweet F. A., takže tohle americké album bylo takovým výběrem jak ze S. F. A. tak z D. B.
Ovšem zařazení Ballroom Blitz a singlové verze Fox on the Run byl skvělý tah. Dva nejslavnější songy kapely na jednom albu, co může člověk nezaujatý proti hitovkám chtít víc. (Osobně se mi líbí singlová verze Fox mnohem víc než ta albová a nedivím se tomu, že singlová podoba toho songu je daleko populárnější.)
Jinak tohle byla jejich druhá americká deska. První se jmenovala The Sweet a obsahovala singlové hity jako Little Willy, Wig-Wam Bam, Hell Raiser nebo Blockbuster, které byly proloženy právě těmi béčkovými tvrďárnami jako Man from Mecca, Need a Lot of Lovin' nebo Done Me Wrong All Right.
Myslím, že takový debut udělal pro Sweet v Americe mnohem víc než oficiální debut v Evropě o pár let dříve.
Taky díky těm prvním dvěma americkým deskám měli v USA hodně příznivců mezi mladíky, kteří pak v 80. letech rozjeli v L.A. to glam metalové šílenství.
luk63 @ 22.11.2023 13:09:15
Taky to chápu jako otvírák do USA :-)
Apache @ 22.11.2023 13:21:58
Tak když srovnáš ten jejich americký debut s tím evropským, tak je to docela nebe a dudy a je myslím jasné, co bylo lepší.
Ten US je víc glam rock / hard rock, ten evropský je spíš do toho bubblegumu...
Ale i tak se mi dost věcí z evropského debutu líbí (např. Tom Tom Turnaround, Honeysuckle Love, Daydream nebo Reflections, abych jmenoval ty co nebyly ani na americkém). Jenže je tam bohužel taky dost sraček. Na US verzi není ani jedna.
- hodnoceno 1x
- hodnoceno 1x
- hodnoceno 0x