Captain Beefheart & His Magic Band - The Legendary A&M Sessions (EP) (1984)
1. Diddy Wah Diddy (2:27)
2. Who Do You Think You're Fooling? (2:10)
3. Moonchild (2:29)
4. Frying Pan (2:04)
5. Here I Am I Always Am (2:33)
Natočeno v roce 1966, skladby 1-2 a 3-4 vyšly v témže roce jako singly;
první vydání desky až v roce 1984.
Obsazení:
Don Van Vliet alias Captain Beefheart - vocals, harmonica, guitar
Alex "St. Clair" Snouffer - first guitar
Doug Moon - second guitar
Jerry Handley - bass
Paul "PG" Blakely - drums
Produced by David Gates
Tak tohle je uplne prvni ochutnavka Magic Bandu ze studia, ctyri skladby jsou z vydanych singlu, a musim rict, ze to neni nicim moc prekvapive, zvuk poplatny dobe (priserny), hudba take (prvni je snad trochu upravena vec od Bo Didleyho, tohle obdobi mne moc nebavi, takze neznam). Osvezenim je Beefheartova foukaci harmonika a zpev. Posledni vec je nejaka zapomenuta, tehdy nevydana nahravka. Zvukove sice asi nejvic jako z telefonu, ale hudebne skoro nejzajimavejsi. No - pro mne celkem nuda, z tohodle bych byl nehadal, ze se zanedlouho objevi tak zasadni a vytecna vec jako Safe As Milk. Hodnoceni - pro sberatele a milovniky zvuku ranych sedesatych.
reagovat
Mirek Kostlivý @ 27.06.2009 15:49:28
To bych chtěl vidět, jestli existuje nějaký milovník zvuku ranných let šedesátých, když všichni víme, jakým stylem se v té době nahrávalo, a že ani první desky Beatles nejsou žádné zvukové perly.
A kdo nezná americké blues a jejich představitele (Bo Didley, Howling Wolf), z kterých Don Vliet vychází, tak ten by si mohl soudy ve stylu "příšerná hudba" odpustit. A když ho toto období nebaví, může poslouchat něco jiného.
merhaut @ 27.06.2009 22:26:33
Je celkem dost šedesátek špičkově nahraných, například Doors, Abbey Road, Shadows, Deep Purple 1-2-3... liší se to titul od titulu.
Mně víc vadí současný převládající ffffffff zvuk
Apache @ 28.06.2009 08:19:52
Raných, ne "ranných". Rok 1966 je ovšem už druhá půle 60's.
Mirek Kostlivý @ 28.06.2009 12:23:53
Uvedené skladby kapela hrála již v roce 1965, takže je to vlastně přesná polovina let 60., ale to není tak podstatné. Důležité je, že kapela v té době hrála kompletní materiál natočený později na desku "Safe As Milk" (v dubnu 1967), např. skladba "Call on Me" pochází již z roku 1965.
Jinak je to jasné, ranní jsou noviny, ale rané jsou brambory, já měl s češtinou vždycky trochu problémy ... :-).
Voytus @ 28.06.2009 15:05:24
Na starých nahrávkách mám rád autentičnost, syrovost, přirozený, nepřikrášlený zvuk - to všechno totiž k blues patří.
Na druhou stranu je fakt, že některé desky z té doby jsou zvukově dokonalé, někdy dokážou posluchače zmátnout - jeden můj kámoš slyšel první album King Crimson a při druhé skladbě se mě ptal, z jaké je to doby. Odpovědí byl dost překvapen, tipoval to na léta devadesátá. Takže tak :-).
Skvělý zvuk má například první album Captain Beyond, ale to už jsme v 70's.
PaloM @ 28.06.2009 18:01:01
Ku Cpt. Beefheartovi nemám čo povedať, nepočúvam ho (nič mi nevraví - komu sa páči, OK). Zaujala ma debata o kvalite zvuku starých nahrávok. Neviem si predstaviť, že by som zavrhol CD s autentickou nahrávkou Claude Debussy_ho ! Priamo on hrá svoje klavírne skladby. Keď som to našiel, proste som to musel počuť a mať ! Neviem si predstaviť, že by som z dôvodu nekvality zvuku v nedeľu doobeda nepočúval na ČRo2 Brno "Račte vstoupit" s originálnymi nahrávkami napr. českého swingu (medzi vojnami). A 50., 60. roky - a napr. Ella & Louis - Porgy a Bess - skreslené, mono, proste nič pre hifistov :-)) Beat, rock - možno je to aj zvyk: napr. mne sa zdajú aj prvé platne Beatles, remastrované na CD, v poriadku. A "Shades of D.Purple" sa mi zdá slabšia kvalita. Kedysi ma štvali napr. poľské platne a z hlúposti som predal SBB - našťastie máme to teraz komplet na CD. Vôbec, kto posudzuje hudbu LEN podľa technickej kvality, tak ju nemá rád. To môže rovno hodnotiť kvalitu mobilného vyzváňania :-))
- hodnoceno 0x