Electric Light Orchestra Part II - Electric Light Orchestra Part Two (1991)
Hello Hello
Honest Men
Every Night
Once Upon A Time
Heartbreaker
Thousand Eyes
For The Love Of A Woman
Kiss Me Rad
Heart Of Hearts
Easy Street
Obsazení:
Bev Bevan: drums, percussion, backing vocals
Pete Haycock: guitars, bass, lesd and backing vocals
Eric Troyer: keyboards, lead and backing vocals
Neil Lockwood: lead and backing vocals
Mik Kaminski: violin
Album produced by Jeff Glixman
Executive Producer Don Arden
Strings arranged by Louis Clark
Art and Graphics by Ron McPherson
Album Recorded and Mixed at:
The Mill Studios, Cookham, England
Angel Studios, Islington, London, England
Rich Bitch Studios, Birmingham, England
Fanfare Studios, Golden, Colorado, USA
Capitol Studios, Hollywood, California, USA
Pamatuji si přesně, kdy tohle album vyšlo. Byl jsem v té době obrovský fanda skupiny ELO (a do jisté míry jsem jím doposud). V roce 91 jsem však ještě nevlastnil CD přehrávač a tak jsem si Part Two koupil na MC. Zklamání nad absencí Jeffa Lynna jsem zpočátku nemohl vydýchat, nicmémě hlas Erica Troyera mě ve velmi krátké době přesvědčil o tom, že Bev Bevan co do obsazení nové sestavy zvolil dobře.
Poslední oficiální studiovkou před Part Two bylo Balance Of Power. Krátce po jeho vydání Jeff Lynne ohlásil konec činnosti Electric Light Orchestra a své aktivity soustředil na producentskou a hudební činnost v okruhu takových jmen jakými jsou Roy Orbison, George Harrison, Tom Petty, Bob Dylan či Ringo Starr.
Bev Bevan zatím v ústraní střádal plány, jak ELO znovu "postavit na nohy". V roce 1988 tedy oslovil Jeffa Lynnea, zda by nechtěl pokračovat a vydat nové album. Lynne vytížen mimojiné prací na projektu Travelling Wilburys odmítl (možné jej k tomuto rozhodnutí vedly i jiné pohnutky).
Bevan tedy začal stavět kapelu znovu od základů. Z bývalých spoluhráčů přišel zpět houslista Mik Kaminski a o pár let později i baskytarista a zpěvák Kelly Groucutt. V nové sestavě pak nejvíce vynikl právě charismatický zpívající klávesák Eric Troyer.
Aby se vyhnul právním tahanicím, pojmenoval Bevan novou kapelu Electric Light Orchestra Part Two. Krátce na to bylo nahráno nové studiové album.
Prvním singlem vypuštěným do světa pak byla chytlavá melodická píseň Honest Men.
Celkově se deska velmi dobře poslouchá, i když do hutného symfonického zvuku starého dobrého ELO má daleko. K silnějším momentům bezesporu patří velmi povedená Thousand Eyes, průbojnější Every Night nebo Heartbreakter či Heart Of Hearts. I závěr alba je povedený. "Rockovější" Easy street má tu správnou šťávu a dává především prostor Petu Haycockovi na postu kytaristy.
V době vydání jsem Part Two sjížděl stále dokola a užíval si každého tónu desky. S odstupem času musím konstatovat, že se nejedná o žádný převratný počin. Na druhou stranu, album je to velice příjemné a věřím, že každého fandu hudby alá E.L.O. nebo Beatles potěší.
reagovat
- hodnoceno 0x
- hodnoceno 0x