Toto - Falling In Between (2006)
1. "Falling in Between" – 4:06
2. "Dying on My Feet" – 6:11
3. "Bottom of Your Soul" – 6:58
4. "King of the World" – 4:04
5. "Hooked" – 4:36
6. "Simple Life" – 2:22
7. "Taint Your World" – 4:01
8. "Let It Go" – 5:00
9. "Spiritual Man" – 5:22
10. "No End in Sight" – 6:10
11. "The Reeferman" – 1:46 (Japanese bonus cut)
Obsazení:
Bobby Kimball - Vocals
Steve Lukather - Guitars, Vocals
David Paich - Keyboards, Vocals
Greg Phillinganes - Keyboards, Vocals
Simon Phillips - Drums, Percussion
Mike Porcaro - Bass
Nebýt loňského studiového znovuzrození, řeknu, že Toto zde odešly na svém vrcholu. Mé pocity spojené s jeho poslechem jsou tak extrémně silné a dokonalé, je to totální exploze emocí a jedinečného nanejvýš příjemného zážitku. V mých očích se tu sešla sestava snů, u Toto to bylo vždy, že co persona, to velká individualita s jedinečným kompozičním talentem a hráčskou vytříbeností. Zvuk nahrávky poplatný nové době, není tedy co vytýkat a navíc můj oblíbený Bobby Kimball v týmu, prostě paráda.
Nejtvrdší věc souboru v jejich historii mná název Falling in Between- a desku zahajuje, Bobby se do mikrofónu pěkně opírá, progresivní stavba a množství vyhrávek to všechno pěkně zahušťuje. Riffující geniální pasáž, která příjde po druhém refrénu je přímo apokaliptická, střetává se tu tvrdé rockové jádro s fusion přístupem a já úplně vidím jak Stevovy prsty létají po hmatníku, "toto" nemá chybu!!!
Dying on My Feet- vyloženě bloumá v barevných vodách Stevovy kytary a decentním přístupu ostatních, do chorusu ovšem vypaluje prudce nahoru a Bobby opět exceluje. Pozornost si vyslouží i bezchybná sólová část s využitím silné dechové sekce.
Zadumaná artově čistá atmosféra Bottom of Your Soul- patří vokálně dvojici Lukather / Williams a svou náladou stojí rozhodně za naši pozornost.
Do hry vstupuje i Paichův jedinečný zastřený vokál ve skladbě King of the World- rytmičtější a sevřenejší věci, která nás svým entuziasmem vrací do rychlejších vod.
Ještě rázněji vyznívá Hooked- s blýskajícím flétnovým sólem samotného I. Andersona.
Balady nejlépe sedí Lukatherovi, o tom máme možnost opět se přesvědčit prostřednictvím Simple Life- smyslné, klavírem, baskytarou, perkusemi a akustikou popoháněné citovce.
Pomalu speeďárnu Taint Your World- si vyřve ze svého nitra Kimball, aby nás po rychlostním útoku čekala chuťovka prvního stupně.
A tou je osmá Let It Go- přijímka jazz-fusio-rock šla ze všech nejlépe snad právě Toto a zde to dokazují na 120%. Ptáte se kdo že stojí za mikrofonem tentokrát, je jím Greg Phillinganes, obsluhující zde především klávesy a sbory, tady si vystřihl neuvěřitelné vokální sólo, ze kterého se tají dech. On do celkového konceptu kapely neuvěřitelně zapadá a když jsem si přečetl čeho všeho se to účastnil, nestačil jsem se divit. Píseň má šťávu a spojení výše uvedených stylů z ní dělá jedinečnou perlu písňografie Toto. Do nebes musím vyzvednout jak sbory všech zůčastněných, tak i práci Lukatherovu, Phillipsovu i basu M. Porcara. Toť velká chvíle!
Spiritual Man- další balada a tentokrát v gospelovém provedení D. Paichem, jako její hlavní personou, pěkné, moc pěkné.
Tutovka No End in Sight- album uzavírá, napřed Stevova perlivá hra a jasný hlas, do hry přichází Kimball a píseň graduje spoustou dotažených pasáží a progresivního vlivu všech zůčastněných.
10/10* a infarktové stavy vyústili v prudký orgastický výbuch blaha :-)
reagovat
john l @ 02.09.2016 09:43:25
10/10* a infarktové stavy vyústili v prudký orgastický výbuch blaha :-) konec citace. tak má vypadat posedlost a nefalšovaná láska k muzice, tako upřímnou a nadšenou výpoveď nečítám každý den
EasyRocker @ 02.09.2016 10:16:43
Toto jsou kapela, od níž jsem snad s výjimkou "Isolation" neslyšel nic. Na základě těchto recenzí to asi změním :-)
horyna @ 02.09.2016 11:36:42
Toto je hudba na hranici geniality a velké kompoziční svobody, která se nenechává oklešťovat stylovou bariérou a svou pozitivní náladu dokáže rychle a věrně aplikovat. Epická melodická šíře, rozprostírající se napříš žánry artově laděnému posluchači dokáže náležitě lahodit a svými fusion kotrmelci dokonale baví. Co skladba to jedinečný hudební segment přepestrého to světa pánů profesorů. Skutečný progres zde najde každý kdo muziku poslouchá nejen mozkem, ale i duší.
john l @ 03.09.2016 09:10:23
Toto samosebou dobře znám, začal jsem je sbírat teprve před 2-3 roky a skoro naráz je zkompletoval. Ve sbírce maj několik výraznejch alb a několik hodně dobrejch, průser se tu teda nenajde. Ta tvoja odpověd je všeříkající, hlavně věta: Toto je hudba na hranici geniality a velké kompoziční svobody, která se nenechává oklešťovat stylovou bariérou. S tím se nedá nesouhlasit. Za vrcholnou považuješ právě tuhle?
Album Falling In Between je pravdepodobne asi posledný štúdiový počin od tejto famóznej kapely, čo mňa osobne dosť mrzí. Kapela počas svojej kariéry nahrala niekoľko úžasných albumov a ani jeden z nich nepadá pod latku kvality.
Album sa dosť odlišuje od predošlých nahrávok z pohľadu kompozičného. V prvom rade kapela prestúpila do iného vydavateľstva a to spôsobilo isté uvoľnenie, keďže predošlé vydavateľstvo tlačilo kapelu do písania čo najviac hitových skladieb. Aranžérsky sa tu prikláňajú k rocku, fusion a občas aj k progresívnej hudbe. Progresívne nálady panovali v Toto vždy, ale dokázali ich obaliť do atraktívnej poslucháčskej formy.
Klasické klavírne tóny uvádzajú prvý song Falling In Between. Nastupuje Lukather so svojimi tvrdými riffmi a skladba má fusion-rockový ťah. Hlavný spev patrí Kimballovi, ale zaujímavým spôsobom ho doplňuje aj ďalší skvelý klávesák a spevák Greg Philliganes. Typické polohy Toto sa objavujú v sólach, ktoré sú na prvotriednej úrovni.
Trochu ležérnym spôsobom začína Dying On My Feet a pripomína mi atmosférou Steely Dan. Refrén je však na sto percent Toto a Kimball spieva ako vždy skvelo. Lukatherov gitarový motív v strede skladby je jednoducho úžasný. Koniec je v razantnom inštrumentálnom štýle s dychovou sekciou.
Bottom Of Your Soul je singlová pieseň od Stevea Lukathera. V refréne ho sprevádza pekným spôsobom kedysi hlavný spevák Toto Joseph Williams. Skladba je typickou pomalou a pôsobivou záležitosťou od Lukathera s jeho skvelým speváckym podaním.
Môj favorit sa ukrýva v štvrtej skladbe s názvom King Of The World. Perfektná jazz/fusion rytmika otvára priestor pre famózne melodické linky. V spevoch sa striedajú Paich, Lukather a Kimball a je to mimoriadne pôsobivý moment na albume. V tejto polohe je aj bubeník Simon Phillips ako doma a aj on nemalou mierou prispieva na celkovú kvalitu tohto albumu.
Zaujímavou skladbou je tu určite Hooked. Na jednej strane má song fusion charakter, ale v hlavnom refréne sa otvorí viac rocková razancia. Prekvapením je hosť Ian Anderson z Jethro Tull, ktorý sem priloží svoje typické flautové sólo a skladba má v tom momente progresívny nádych.
Moja ďalšia obľúbená vec je Simple Life. Krásna Lukatherova skladba s nádhernou melódiou a musím povedať, že sa až na Lukathera trochu hnevám, že ju nespravil dlhšou ako je.
Po nej nasleduje rocková vypaľovačka Taint Your World. Razantná skladba s gitarovými linkami ako od Eddieho Van Halena. Ani v tejto polohe nestráca Toto svoju tvár a Kimball to rozbalí so svojim hlasom s prispením energických bicích Phillipsa.
Album má aj svoj vrchol a to je jednoznačne Let It Go. Fantastická fusion/funk rytmika a spieva tu pre zmenu Greg Phillinganes s jeho nádherným soulovým sfarbením. Refrén vybuchne v typickom melodickom štýle Toto a je to neskutočne parádna skladba. Za zmienku stojí aj pekné Lukatherovo sólo, ktoré nahradia fusion rytmické vychytávky.
Ďalšou zaujímavou, ale výrazovo inou skladbou je Spiritual Man. Je to také Paichovo duchovné vyznanie a má to gospelovú atmosféru. Krásne odľahčenie albumu s dojímavou melódiou. Spevácky sa tu vystriedajú Paich, Kimball a Phillinganes.
Posledná regulárna skladba No End In Sight je takým rockovým ukončením so spevmi Lukathera a Kimballa. Výrazovo je song trochu smutnejší a refrén pre zmenu rockovo vypätý. Skladbu zjemní pekné atmosférické sólo na klávesách.
Na japonskom vydaní sa objavila aj skladba The Reeferman, ktorá je takou zvláštnou fusion vecou s filmovým podtónom a trúbkovým sólom.
Tento album netreba hodnotiť z hľadiska predošlých počinov, lebo na Falling In Between nabrala kapela nový dych a inšpiráciu. Hodnotím album veľmi pozitívne a myslím, že maximum si toto takmer štyridsaťdeväť minútové dielo zaslúži kvôli hudobnému obsahu a kvalite.
reagovat
- hodnoceno 2x
- hodnoceno 0x