Tomorrow - Tomorrow (1968)
1. My White Bicycle (Burgess, Hopkins) 3:17
2. Colonel Brown (Burgess, Hopkins) 2:51
3. Real Life Permanent Dream (Hopkins) 3:15
4. Shy Boy (Burgess, Hopkins, Hopkins) 2:26
5. Revolution (Burgess, Hopkins, Howe) 3:48
6. The Incredible Journey of Timothy Chase (Hopkins) 3:17
7. Auntie Mary's Dress Shop (Burgess, Hopkins) 2:44
8. Strawberry Fields Forever (Lennon, McCartney) 3:58
9. Three Jolly Little Dwarfs (Burgess, Hopkins) 2:26
10. Now Your Time Has Come (Burgess, Hopkins, Hopkins) 4:51
11. Hallucinations (Burgess, Hopkins) 2:37
Obsazení:
Keith West - Vocals
Steve Howe - Guitar
Junior (John Wood) - Bass
Twink (John Alder) - Drums
Tato skupina představila světu vynikajícího kytaristu Steva Howea, který se později přidal k artrockové (dnes již dávno) legendě Yes a natočil s ní její nejslavnější alba. Už zde můžeme slyšet jeho jedinečný a brilantní styl, kterým hudbu Tomorrow pozdvihnul vysoko nad úroveň řady tehdy se vyrojivších kapel. Ale nejen on...
My White Bicycle je zajímavá vyšeptáváním ústředního motivu, hodně psychedelickou náladou, kterou tvoří zvláště kytara. Píseň v první půli 70. let proslavila svou verzí skotská hardrocková skupina Nazareth.
Colonel Brown je melodická píseň s krásně čistým zvukem a dobrým zpěvem v závěru zpestřená změnou tempa i nálady.
Real Life Permanent Dream má tehdy módní indický nádech.
Shy Boy je další příjemná písnička, tentokrát s jednoduchou kytarou, zato nezvykle podbarvená klávesami s vlastní melodickou linkou.
Revolution je z rodu tězce psychedelických skladeb, avšak svou krátkou stopáží je dobře stravitelná. Řízný motiv doplňují pasáže s dechy, flétnou a řadou různých zvuků a barev.
The Incredible Journey of Timothy Chase – opět psychedelická nálada s nejrůznějšími nečekanmými změnami a v závěru sólem na kytaru.
Auntie Mary's Dress Shop je rozverná písnička se spinetem (jestli se nepletu).
Strawberry Fields Forever od Beatles ukazuje na zřejmý inspirační zdroj. Proti této verzi nic nenamítám.
Three Jolly Little Dwarfs je další rozvernější věc, kde kytara někde odpovídá na zpěv a jinde si hraje po svém, aby v závěru se zpěvem jela unisono.
Now Your Time Has Come je tempově roztříštěná (samozřejmě záměrně) píseň uvedená vícehlasým vokálem dává vyniknout bicím i kytaře (nejen ve dlouhém sólu).
Hallucinations – opět vícehlasy, hezká melodie, hravá kytara, expresivnější zpěv ve střední části.
Na mém CD je několik bonusů. Za zmínku určitě stojí píseň Claremont Lake - skvělá kytara s hodně zajímavým sólem, opět se mi líbí bicí.
Jediné a výborné LP od Tomorrow je zajímavým exkurzem do dění na britské beatové scéně v době vrcholící psychedelické revoluce.
reagovat
pito63 @ 27.03.2014 16:39:10
Využil som priaznivú ponuku a album zakúpil. Pustil som si to dvakrát po sebe. Nechcem robiť unáhlené závery, ale s čistým svedomím môžem napísať, že ma nahrávka príjemne prekvapila.
Pozrel som sa na zoznam skladieb svojho CD, trošku pátral aj na nete. Nie som odborník na históriu britskej psychedelie, ale tunajší tracklist by bolo vhodné zosúladiť so skutočnosťou - skladba "Claremont Lake" nebola súčasťou pôvodnej LP z roku 1968.
luk63 @ 29.03.2014 17:37:11
opraveno
- hodnoceno 1x
- hodnoceno 1x
- hodnoceno 0x