Hughes, Glenn - From Now On... (1994)
1. Pickin' Up The Pieces (Gowdy, Hughes) (4:16)
2. Lay My Body Down (Hughes, Larsson) (4:42)
3. The Only One (Bojfeldt, Hughes) (4:38)
4. Why Don't You Stay (Baker, Hughes) (4:24)
5. Walkin' On The Water (Gowdy, Hughes) (4:33)
6. The Liar (Beauvoir, Hughes) (4:33)
7. Into The Void (Bojfeldt, Hughes, Michaeli) (6:23)
8. You Were Always There (Hughes, Thrall) (4:47)
9. If You Don't Want Me To (Allyson's Song) (Hughes, Johansson, Stadin) (5:14)
10. Devil In You (Hughes, Thrall) (4:00)
11. Homeland (Galley, Hughes) (4:42)
12. From Now On... (Hughes) (5:06)
Produced and Engineered by Bruce Gowdy
Co-Produced by Glenn Hughes
Recorded at Nordic Sound Lab
Assisted by Anders Eliasson
Mixed by Bruce Gowdy, Glenn Hughes, and Dave Ahlert
Assisted by Matt Gruber at Steve Vai's Mothership in Los Angeles, Light Without Heat, Inc.
Mastered by Peter Dahl at Cutting Room AB (Sweden) using Massenburg EQ and Super Bit Mapping Processor (24-bit)
Obsazení:
Glenn Hughes – Vocals
Thomas Larsson – Guitars
Eric Bojfeldt – Guitars
John Levén – Bass
Hempo Hildén – Drums tracks 1-12
Mic Michaeli – Keyboards/ Backing Vocals
Meja – Backing Vocals on track 9
Domnívám se, že na stránkách Progboardu není oddanějšího obdivovatele Glenna Hughese než jakým je mistr Horynus. V každičké recenzi, která je s tímto gigantem mezi rockovými, soulovými i funky zpěváky spojena, neopomíná zdůrazňovat jeho jedinečný charismatický vokál, parádní feeling, jiskru i entusiasmus, nevšedně vyvedený barevný hlasový oblouk, velké charisma, pečlivě dávkující sentiment i průzračnou techniku frázování. Hughes pro mne je a nejspíš už navždy i bude jedničkou mezi okolní hard-rockovou smetánkou, do které mile rád započítám osobnosti jakými jsou Ian Gillan, Robert Plant, David Byron (tady bych se uklonil asi ještě hlouběji), Tony Martin, či Ronnie James Dio. Hughes mi jde k duhu, sedí k pleti a hlavně mi přirostl až neuvěřitelně k srdci.
Snad všem projektům, ve kterých během své dlouhé kariéry účinkoval, vtiskl obrovskou dávku charisma. Když se řekne Deep Purple a MK III a IV, Trapeze, Gary Moore, John Norum, Black Sabbath (T. Iommi), či poslední etapa spjata s hvězdným uskupením Black Country Communion (a to už vůbec nehovořím o nekonečné řadě jednotlivých interpretů, na jejichž deskách Glenn hostoval), ke každému z těchto pojmů si můžeme za rovnítko dosadit jméno Glenn Hughes.
Ten se po hvězdných letech sedmdesátých a naopak příšerných, závislostmi na drogách probenděných letech osmdesátých v dalším desetiletí konečně otřepal/vyléčil a načal svou velmi úspěšnou kariéru sólového umělce. Po bluesové desce s řadou renomovaných hudebníků z dvaadevadesátého, připravil s instrumentalisty ze Švédska za dva roky desku vesměs rockou pojmenovanou From Now on... Ku pomoci si tentokrát pozval dvojici John Levén na basu a Mic Michaeli ke klávesám, z tou dobou rozpadlivších se/odpočívajících Europe (všichni víme jak skvěle rockově šlapou Europe dnes). Kytaru si rozdělila dvojice Larsson/Bojfeldt a bicí Hempo Hildén účinkující na Norumově parádní sólovce Face the Truth. (bonusi si pro změnu střihnul další Europe-ácký boy - Mic Michaeli). Sestava tedy v pravdě zajímavá a překvapující. Na obal se stylizoval sám mistr do poklidné polohy sedíc v křesle, jako by chtěl světu vyjádřit vnitřní smír a klid v duši, jež se mu konečně rozhostil po složitém období, kterým ještě před nedávnem procházel.
Vyplivnutí desky na veřejnost a příslušnou recenzi k ní ze stařičkého Sparku mám uloženou v paměti dobrých pětadvacet let. Tenkrát mne pochopitelně nějaký Gughes vůbec nezajímal, ale recenze jeho tehdy novému produktu maximálně blahořečila a nějak automaticky se mi vryla do hlavy. A přesto, že jeho tvorbu už sleduji relativně dlouho a fůru sólovek dávno vlastním, tahle mi pro nesnadnou pořizovací anomálii dlouho unikala. Vystačil jsem si s tím co bylo a nějak intenzivně po ní ani nepátral. Až teprve nedávno se na světe objevil její remaster v nabídce Music Records a to už jsem neotálel.
Každá z jeho nahrávek je něčím specifická, jedinečná a jiná. Jedna míří k bluesovým břehům, jinou zase cuchají fuky vlnky, další je pro změnu silně soulová a jiná hledí vzpřímeně k obzorům ostře rockovým. A právě taková je deska From Now on. Blues ustoupilo, soul přijde na řadu už rok příští, s albem Feel, temnota s Addiction a funky na The Way it is. From... je rock, rock a zase „jen“ rock. Mohlo by se tedy zdát, že tady něco chybí, nějaké ty osvěžující příměsi. Ale nemusí to být vždy nuda, i pokud je deska jen zhola rocková. Důležitým prvkem v muzice je nápaditost a aranžérský fištrón. Ty Glenn naštěstí nikdy nepostrádal a tak je i zde co poslouchat.
Nejlepší songy? Jasně trojka The Only One, přec trochu funkoidní Walkin' On The Water, mohutná Into The Void-tady Glenn vokálně naprosto exceluje, uvolněná sofťárna You Were Always There a ohromně procítěná krasavice If You Don't Want Me To a rovněž poslední jemně soulová From Now On...
Long Live Glenn Hughes - the Voice of Rock!
reagovat
horyna @ 04.09.2019 06:41:30
A ještě připonímám těm, jež obdivují jeho působení v D. P. a trojici společně vydaných alb Burn, Stormbringer a Come Taste the Band, dnešní koncert v Sonu, který je této Glennově etapě věnován. Jistě to bude vymazlené hudební pošušňáníčko.
Glenn Hughes je nejen vynikající baskytarista, ale také i skvělý zpěvák. A jeho zpěv můžeme slyšet jak na některých albech Deep Purple, tak třeba i na desce Seventh Star od Black Sabbath. Během své kariéry vydal ale také řadu svých sólových desek, z nichž From Now On asi patří mezi to lepší, co můžeme od jeho sólové tvorby slyšet.
Úvodní Pickin‘ Up The Pieces je velmi povedená a jede jako z praku a Lay Me Body Down zase spíš trošku ubere plyn, ale také je to dobrá skladba. Why Don´t You Stay je pro mě jedna z nejhezčích balad, jaké jsem kdy slyšel a to bez přehánění! A ten klavír na konci mě vždycky dojme k slzám. Ó bože jak úžasné. The Liar je výborná skladba, o čemž nás přesvědčí i následující atmosférou nadupaná Into The Void. You Were Alway There se mi také hodně líbí a If You Don´t Want Me To je také úžasnou baladou a při jejím poslechu mám pocit, jakobych se vznášel v oblacích. Titulní skladba From Now On je také hodně dobrá. Na závěr jako bonus je tu vložena odvozená od Deep Purple skladba Burn, která v Glennově podání vůbec nezní špatně.
Tohle album beru jako takovou lepší vzpomínku na nepříliš úspěšná a někdy až kýčovitá devadesátá léta a při poslechu mám pocit jakobych se vracel do dětských let, protože v té době jsem byl ještě hodně malý. Pro ty, co ještě neznají Glennovy sólovky, vřele doporučuji si pustit From Now On od něj jako první. Není to sice taková rocková řežba, jak by se mohlo u mého hodnocení zdát, ale deska je hodně náladová a myslím si, že každý si určitě příjde na své.
reagovat
pito63 @ 19.02.2011 19:36:36
Hoci mám rád Glenna Hughesa, musím priznať, že tento album unikol mojej pozornosti. Stihol som to napraviť a pri najbližšej príležitosti otestujem.
Davca, vďaka za pripomenutie a recenziu!
martin69 @ 20.02.2011 10:46:51
Musím se přiznat,že tohle album nemám.Sehnal jsem si ho až po přečtení tvé recenze.Zkušební poslech z mp3,dopadl na výbornou.
- hodnoceno 2x
- hodnoceno 0x