Clarke, Stanley - Rock, Pebbles and Sand (1980)

Tracklist:
01. Danger Street (4:51)
02. All Hell Broke Loose (5:03)
03. Rocks, Pebbles And Sand (4:13)
04. Underestimation (3:43)
05. You/Me Together (4:05)
06. We Supply (4:21)
07. The Story of a Man and a Woman (11:13)



Obsazení:


Josie James - Vocals
Valerie Johnson - Vocals
Marcy Levy - Vocals
Charles "Icarus" Johnson - Guitar
Louis Johnson - Guitar, Bass (Electric), Vocals
Steve Bach - Keyboards
Greg Phillinganes - Keyboards
George Bohannon, Lew McCreary - Trombone
Mari Botnick, Thomas Buffum, Bobby Dubow, Sid Page, Sheldon Sanov, Carol Shive, Lya Stern, Charles Veal, John Wittenberg - Violin
Denyse Buffum - Viola
Rollice Dale, Niles Oliver, Ron Strauss - Cello
Vincent DeRosa, David Duke - French Horn
Jerry Hey, Bill Reichenbach - Horn
Victor Feldman - Vibraphone
Chick Corea - Bass, Moog Synthesizer
Stanley Clarke - Bass, Guitar, Percussion, Keyboards, Vocals
Simon Phillips - Percussion, Drums
John "J.R." Robinson - Drums

 
30.08.2020 stargazer | #
3 stars

Tahle deska je prvním milníken Clarkeho tvorby. Sedmdesátá léta, zakončená pro mě bravůrní deskou I Wanna Play For You jsou definitivně pryč. Stanley se pouští do nové dekády v novém stylu a v novém pojetí kompozic.

Album obsahuje sedm skladeb. První stana desky je oděna do rockového hávu. Rozhodně si zde přišel na své kytarista alba Charles Johnson. Ty první čtyři kusy jsou fakt jízda.
Druhou stranu alba otvírá romantická balada. Stanley zpívá v duetu se zpěvačkou Valerie Johnson. Už žádný rock a násílí,... jen vyznání lásky. Následuje silný funky groove s prvky rapu. Jako last track Clarke zvolil 11 minutovou suitu, složenou ze tří vět. První věta je takové rozcvičování, jako u některých věcí od RtF, druhá věta je opět duet Stanley-Valerie a tato věc je silně emotivní a krásná. Nemusím být angličtinář, abych pochopil, že tato věta neřeší pouliční násilí a zločiny. Třetí, závěrečná věta mě vrací na chviličku do jazzrocku uplynulé dekády.

Velkou změnou byla změna na postu bubeníka. Jazzoví hráči, jako Daryl Brown, Steve Gadd, Gerry Brown a další, nahradil rockověji a středoproudově laděný Simon Philips. Spolupracoval se Stanleym a Jeffem Beckem na turné po Japonsku v roce 1978 a na turné se SC v roce 1979.

Dávám TŘI a PŮL hvězdy. Ta změna stylu musela být asi pro příznivce Stanleyho Clarka trochu přes čáru, ale to je vývoj v hudební branži. Taky mi spadla brada, když jsem novátorské Achtung Baby.






reagovat

stargazer @ 30.06.2024 17:06:22
Tohle album mi má pořád co nabídnout. Možná bych dnes přidal o jednu hvězdu víc, protože si myslím, že s deskama ze sedmdesátých let drží svým způsobem krok. Je jiné, než Clarkeho tvorba v sedmdesátých letech, ale současně má i společné prvky s některými jeho slavnějšími díly, ale jen minimálně. V podstatě Stanley nahrál zbrusu novátorské album. 



Detail hodnocení alba (hodnoceno x)
5 hvězdiček - hodnoceno 0x
4 hvězdičky - hodnoceno 0x
3 hvězdičky - hodnoceno 1x
stargazer
2 hvězdičky - hodnoceno 0x
1 hvězdička - hodnoceno 0x
0 hvězdiček - hodnoceno 0x




Copyright © easyaspie.cz Created in 0.0386 s.