Cynic - Traced In Air (2008)

Tracklist:
1. Nunc Fluens (02:55)
2. The Space For This (05:46)
3. Evolutionary Sleeper (03:34)
4. Integral Birth (03:52)
5. The Unknown Guest (04:12)
6. Adam's Murmur (03:28)
7. King of Those Who Know (06:08)
8. Nunc Stans (04:12)Obsazení:

Paul Masvidal - Vocals, Guitars
Tymon Kruidenier - Guitars, Vocals
Sean Malone - Bass, Chapman Stick
Sean Reinert - Drums, Keyboards

 
05.10.2011 Morbo | #
5 stars

Naprosto vynikající!
"Traced In Air" je TAK jiný než "Focus" a přitom naprosto nepopiratelně stále "cynicovský". Ubralo se na aranžerské nadupanosti, ubralo se na komplikovanosti a velmi výrazně se přidalo na melodičnosti. Deska je velmi chytlavá už na první poslech (snad jen "The Unknown Guest" je poněkud záludnější a na poslech náročnější) a v tuto chvíli lze získat dojem, že jedním uchem sem, druhým tam, rychle si oblíbím, rychle si znechutím. Omyl. Tohle je faktor, ve kterém se tentokrát Cynicům přece jen podařilo být trochu revoluční - skloubit hitovost a trvanlivou krásu. Lámu si hlavu, na kterém albu se tohle kdy podařilo. Skutečně nevím. Taková "Integral Birth" je prostě a jednoduše hitovka. Zalíbí se okamžitě. Ale je neuvěřitelné, že dokáže nadchnout i třeba na 50té přehátí - stále se líbí, stále vyvolává mrazení po celém těle. V čem je to tajemství? Netuším. Nemám nejmenší ponětí, jak to Paul se Seanem dělají...
Pročistil se také zpěv, vokodér už nyní plní pouze lehce dokreslující funkci, což je rozhodně dobře. Hodně se ubralo i na deathových growlech, což už je otázka, zda je to dobře. Chápu, že to mnohým může vadit (protože přece "hlavně kurva metal a nikdy jinak", že?), nicméně za sebe říkám, že onen ukňouraný projev se mi hrozně líbí. Dodává to na zadumané, lehce éterické atmosféře. Hudba zní tvrdě metalově a zároveň jemně a křehce. Naprostý unikát.
Kapela, která neumí být průměrná (natož špatná). Doufejme, že příště nebude za dalších 15 let.
reagovat

Libor @ 19.10.2011 10:21:32
Dobrá zpráva pro všechny cyniky : 11.11. 2011 vyjde v Evropě nové, šestiskladbové EP "Carbon-Based Anatomy".
Bude obsahovat pouze nové věci a ta titulní je už nyní k dispozici na netu. Podle prvního poslechu zní dobře a docela přístupně.Detail hodnocení alba (hodnoceno x)
5 hvězdiček - hodnoceno 1x
Morbo
4 hvězdičky - hodnoceno 0x
3 hvězdičky - hodnoceno 0x
2 hvězdičky - hodnoceno 0x
1 hvězdička - hodnoceno 0x
0 hvězdiček - hodnoceno 0x
Copyright © easyaspie.cz Created in 0.04 s.