Diskuze


« další předchozí »
hejkal - 09.12.2023 13:21:20 #
Kinks a Troggs, to sú dve absolútne zásadné formácie pre vývoj tvrdej rockovej hudby. Kým Troggs mám prvé dva albumy, od Kinks si vystačím celý život s bestofkou, predpotopným výberom Hit Singles (1987).
stargazer - 09.12.2023 13:10:11 #
Status Quo drží rekord nejvíce singlů v Britské hitparádě i mezinárodní. Žádní Beatles ani U2. Dělá to suma sumárum šedesát čtyři, přičemž dvaadvacet z nich dosáhlo na první příčku hitparády. Jejich písně strávily v hitparádách souhrnně sedm a půl roku a SQ se 160krát objevili v televizním pořadu stanice BBC - Top of the Pops.
Apache - 09.12.2023 12:54:14 #
A ještě jsem nakonec neodolal a k těm dvěma albům před jsem přidal taky dvě po: Blue for You a Rockin' All Over the World.
Myslím, že to dohromady dává slušnou zásobičku Status Quo ze sedmdesátek (osm alb z let 1970 - 1977).
S tím si nějakou dobu vystačím a jsem fakt zvědav, co (jestli tedy vůbec něco) to se mnou udělá. :-)
V každém případě díky za vaše tipy!
Apache - 09.12.2023 12:22:51 #
zdenek & balu:
Tak jsem k těm čtyřem níže jmenovaným albům Quo přidal ještě dvě, co jim předcházela: Ma Kellys Greasy Spoon a Dog of Two Head.
Myslím, že těchhle šest jejich desek by mi už snad o Status Quo v jejich nejlepších časech mělo poskytnout dostatečný obrázek.
Apache - 09.12.2023 12:09:37 #
zdenek: Zkusím teda stáhnout ještě nějaká alba před Piledriver, když už jsem našel tu stránku, kde jsou k dispozici v dobré kvalitě. Díky.

Jinak Kinks znám myslím poměrně dobře. Mám už pěkných pár let ve sbírce všechna jejich alba z let 1964 - 1974. Celkem to dělá 14 CD, všechno remastery s mnoha bonusy. Důkladně naposloucháno. :-)
Z těch čtyř asi nejdůležitějších britských kapel z poloviny 60. let (Beatles, Rolling Stones, The Who a Kinks) je mám v oblíbenosti na třetím místě. Což znamená že je mám rád a určitě bych dokázal z fleku vyjmenovat minimálně deset jejich písniček, které mě opravdu dostaly.
Podle last.fm, které vcelku poctivě zaznamenává všechno, co jsem doma poslouchal od roku 2006, mám Kinks (dle počtu poslechů jednotlivých skladeb) dokonce v Top 30 všech kapel. Konkrétně jsou momentálně na pěkném 28. místě.

A těch deset nej kousků od nich by bylo asi těchhle:
"You Really Got Me" (i když verze od Van Halen je pro mě lepší, pořád je to jedna z prvních hard & heavy skladeb na světě - v roce 1964 takhle tvrdě snad nehrál ještě nikdo)
"Sunny Afternoon" (jedna z nejchytlavějších povalečských písniček vůbec :-)
"All Day and All of the Night" (taková You Really Got Me part 2)
"Rainy Day in June" (krása, miluju atmosféru tohohle songu - jeho název říká hodně)
"The Village Green Preservation Society" (epická věc - tohle jde hodně pod kůži - melodická nostalgie)
"Lola" (prostě klasika)
"Waterloo Sunset" (nádhera)
"Shangri-La" (bomba)
"Mr. Churchill Says" (vynikající záležitost se smyslem pro dramatičnost a nečekanou rapovou pasáží - v roce 1969! - k tomu)
"Milk Cow Blues" (parádní rychlé blues, které je sice ještě lepší v podání Aerosmith, ti se ale myslím dost inspirovali právě touhle verzí od Kinks)
A vidím, že 10 písní už jsem v tuto chvíli vyčerpal. Jenže těch skvělých jsou ještě hromady, tak přidám aspoň dvě:
"Sweet Lady Genevieve" (snad poslední jejich klasický hit)
"This Time Tomorrow" (ta myslím není tak známá, ale je to strašně krásná záležitost - kdybych to uměl, udělal bych k ní videoklip sestříhaný z různých skvostných okamžiků z mého oblíbeného mysteriózního seriálu Twilight Zone z 50. let, ke kterým jde ten text občas skvěle dohromady)
zdenek2512 - 09.12.2023 11:18:33 #
Apache, zdravím první tři alba tebou jmenované jsem měl nahrané, zavrhl jsem to a zpětně po letech jsem je díky Radiu Beat objevil, že to nebyla až tak blbá muzika. Jejich desky před Piledriver jsou více bluesováa z mého pohledu lepší. Z těch šedesátkovejch kapel si poslechni Kinks.
Apache - 09.12.2023 11:08:17 #
Alba Piledriver, Hello, Quo a On the Level právě stažena v nejvyšší mp3 kvalitě. Jsem zvědav.
Apache - 09.12.2023 10:45:42 #
balu: Zvětšenina je naprosto geniální film, viděl jsem ho několikrát a na csfd mu kdysi udělil pět hvězdiček bez sebemenšího zaváhání. O Yardbirds tam samozřejmě vím. Jen pro upřesnění, je to film v podstatě ještě z hlubokých šedesátek (1966).

Co se týče filmů s dobrou muzikou v nich, na jednom z prvních míst je pro mě určitě Easy Rider (1969). Ty písničky tam totiž nejen že jsou výborné, ale ony svým vyzněním a svými texty přímo dokreslují děj, což se (krom muzikálů samozřejmě) málokdy vidí, alespoň ne v takové míře. 
Easy Rider je krom toho oficiálně (mám to tak uvedeno na csfd) jeden z mých deseti nejoblíbenějších filmů vůbec. (Podotýkám nehorrorových - na csfd pro jistotu ve své top 10 raději vůbec neuvádím žádné horrory, protože ty by mi to řádně zamíchaly. :-)

Kdybych měl vybrat ještě alespoň jeden film, kde je rocková muzika tak výrazná, že to nelze ignorovat, určitě bych vybral From Dusk Till Dawn (Od soumraku do úsvitu, 1996). To je (pro mnohé jistě velice pokleslá) záležitost s drsnými gangstery v upírské hospodě na mexických hranicích. Přímo ve filmu vystupuje obskurní hispánská blues-folk-southern rocková kapela Tito & Tarantula a soundtrack je složený čistě z amerických blues, country a southern rockových pecek (namátkou ZZ Top, Stevie Ray Vaughan, The Blasters a další).
Byl jsem na to v kině 3x.

Do třetice všeho dobrého bych uvedl kultovní horror Démoni z roku 1985, na kterém se podíleli hned tři slavní italští horroroví režiséři (Dario Argento, Michele Soavi a Lamberto Bava), který se skoro úplně celý odehrává v kině. Jde o záležitost spíše pro otrlejšího diváka (o brutální scény tam není nouze) a kritici se často nemohou shodnout, zda jde o béčkovou blbost, splatterpunkovou klasiku nebo sofistikovanou hříčku s odkazy na surrealismus a Buňuelova Anděla zkázy. (Osobně si myslím, že je to nádherně neodolatelná směska toho všeho.) Podstatné je, že jde asi o první film (nebo alespoň první, co jsem viděl), kde hraje důležitou roli heavy metalová muzika. Aby v nějakém filmu hrály (a byly vcelku funkčně zakomponovány do děje) téměř kompletní písně mých osmdesátkových metalových hrdinů jako Accept, Saxon, Pretty Maids, Scorpions nebo Mötley Crüe, to jsem nikdy předtím (a asi ani potom) v žádném filmu neviděl. Úplně mi to při první projekci (v roce 1989) vyrazilo dech. (Plus jsem se teda strašně bál, protože něco tak intenzivního a všechny možné hranice překračujícího jsem do té doby taky neviděl.)

PS: Nemám rád muzikály. Vůbec. S jedinou výjimkou, kterou jsem si zamiloval od prvního zhlédnutí v letním kině na vojně v roce 1989 těsně před civilem, a to jsou Formanovy Vlasy. V civilu jsem je pak stihl v kině ještě 2x.

PS 2: Díky moc za tipy na dobrá alba Status Quo. Pokusím se z netu, pokud to půjde, postahovat všechno z let 1972 - 1977 a pořádně si to poslechnout.
balu - 09.12.2023 09:45:23 #
Apache - alba Status Quo jsou nejlepší z let 1972 - 1977 ( živák )

Creedence jsou má iniciační kapela od roku 1970

a hudba v různých filmech v sedmdesátkách :
Zvětšenina - Yardbirds hrající v klubu
Jestliže je úterý, musíme být v Belgii - Donovan v klubu
epizoda seriálu Shimanski - LedZepp z Jukeboxu v baru ( Whole Lotta Love )
znělka Kamera na cestách - Fleetwood Mac - Albatros

to zas bylo důležité pro mne
Apache - 27.11.2023 22:31:34 #
Myslíš Usher II? Ta teda je! :-)
Noční setkání je taky skvělé.
Z těch, co tě čekají, jsou výborné ještě např. Mlčící města a Dlouhá léta,

Pro mě jakožto horrorového maniaka je Usher II samozřejmě vrchol, i když by v té knize v podstatě ani nemusela být. Což je možná paradoxní, ale ona ta povídka prostě obstojí i naprosto samostatně. Na druhou stranu je dobrá kvůli uvědomění si, že Kronika se odehrává ve stejném světě jako Fahrenheit.
« další předchozí »
Copyright © easyaspie.cz Created in 0.0564 s.