Diskuze


předchozí »
stargazer - 19.11.2024 07:22:06 #
Metalica drží zajímavý rekord :
Jako jediná kapela na světě odehrála koncert na všech sedmi světadílech. Stalo se to v roce 2013. Metallica odehrála svůj jediný koncert i na neobydlené Antarktidě poblíž vědecké stanice Carlini. Nechybělo přitom málo a Metallice mohla o tento primát vyfouknout parta Fall Out Boy. Ta se chystala koncertovat na tomto zamrzlém kontinentu v roce 2008, vystoupení ale zhatilo nepříznivé počasí.
Kapela tu odehrála desetiskladbový set, jemuž údajně podle frontmana kapely Jamese Hettfielda kromě štábu, stanici obývajících vědců, pozvaných novinářů a fanoušků kapely, přihlížely i zhruba tři stovky zvědavých tučňáků. Setlist obsahoval ty největší hity. Vystoupení neprobíhalo pod otevřeným nebem, ale uvnitř kopule, která chránila diváky před sněhem a větrem. V souladu s Mezinárodním antarktickým protokolem se zvuk nešířil pomocí tradičního ozvučení, ale do sluchátek, podobně jako při silent disco. Záznam najdete na YouTube, kapela jej později vydala i jako album s velmi příznačným názvem : Freeza 'Em All. 
stargazer - 17.11.2024 11:11:24 #
Historka o rockové písni v reklamě :
Společnost Nike se v roce 1987 rozhodla použít píseň Revolution od The Beatles pro svou reklamní kampaň, což vyvolalo značnou kontroverzi. Tato skladba, která má silné politické poselství byla vůbec poprvé použita pro komerční účely, a to bez souhlasu členů kapely. Přesto reklama okamžitě zaujala a přinesla značce značný úspěch, přičemž píseň Revolution se stala oblíbenou mezi novou generací fanoušků Beatles. Tento případ zároveň otevřel diskuzi o používání hudby v reklamě a o tom, komu by mělo patřit právo rozhodovat o jejím využití.
jiří schwarz - 08.10.2024 23:15:48 #
K tomuhle byl krásnej obrázek v té Beatlesí knížce, co u nás kdys vyšla. Jednou na chmelu jsme v noci s jednou (asi dost pod vlivem) malovali. Pohled z kanálu na oblohu... Ale možná to bylo taky i pod vlivem Lucy In The Sky... No, třeba bral i malej Lennonek LSD 🤣
stargazer - 21.09.2024 09:00:47 #
Historka o písni The Beatles - Lucy in the Sky With Diamonds
Jedná se o jedno z nejdiskutovanějších křestních jmen zmíněných v textech za celou historii populární hudby. Hned krátce po jejím vydání na albu Stg. Pepper's Lonely Hearts Club Band v roce 1967 se totiž začala šířit teorie, že ve skutečnosti nejde o žádnou Lucii, ale do textu písně zakódovanou zkratku pro LSD / tedy Lucy in the Sky with Diamonds/. John Lennon, který je autorem textu však vždy rozhodně tvrdil, že ve skutečnosti byl inspirací obrázek, který namaloval jeho syn Julian v mateřské školce. A když se jej John zeptal, co na něm je, Julian bezelstně odpověděl : "Lucie na obloze s diamanty". Teorii o LSD však přiživovalo i to, že v té době Paul McCartney v několika rozhovorech potvrdil, že členové The Beatles v době nahrávání alba LSD skutečně brali, ostatně z jeho psychadelického ladění je to víc než zřejmé. Později však McCartney přímo k tomutu textu řekl : "Když napíšete píseń, kterou myslíte jedním způsobem a příjde někdo, kdo ji chápe jiným způsobem, který vás vůbec nenapadl, nemůžete vlastně říct, že se mýlí. Lidé tehdy říkali, jasně, Lucy in the Sky With Diamonds je o LSD, což bylo v době, kdy se v médiích o LSD hodně mluvilo. Faktem je, že my jsme ale při jejím vzniku nad tím vůbec nepřemýšleli".
stargazer - 15.09.2024 12:30:22 #
Historka o albu /obalu/ Nirvana - Nevermind
Asi tuhle historku většina z nás zaregistrovala, tak snad zaujme někoho, kdo ji ještě nezná.
Spencer Elden se stal nejslavnějším miminkem své doby, a to díky fotografovi Robertu Fishnerovi. Ten chlapce plavajícího průzračnou vodou zvěčnil během 15 vteřin a bylo hotovo. Rodiče dostali za fotku svého syna, zdobícího nejslavnější desku Nirvany 200 dolarů. Tady by příběh mohl skončit, ale to by dnes 33letý? Spencer Elden nesměl být pokrytec a hamoun. Jelikož po celé planetě koluje 30 milionů fotek jeho nádobíčka a je součástí popkultury, rozhodl se z tohoto faktu vytřískat víc, než těch 200 dolarů. 
Obvinění ze zneužití a dětské pornografie plnily stránky bulvárních novin i serózních periodik. Hon za možným snadným Spencerovým ziskem ukončil soud v Kalifornii, který žalobu shledal bezdůvodnou.
Apache - 15.09.2024 10:57:53 #
No, nedalo mi to a zjistil jsem si o Apple více podrobností.
Doteď jsem vždycky jen slyšel a četl, jaké kousky s tou společnosti Beatles vyváděli, jak podepisovali kontrakty s kdejakým pouličním flašinetářem a jak to nakonec přivedli až ke krachu, protože byli mizerní byznysmani.
Na Wikipedii píšou tohle (volně přeloženo z angličtiny):
"V této době měli Beatles smlouvu s EMI. V nové distribuční dohodě se EMI a její americká pobočka Capitol Records dohodly na distribuci Apple Records až do roku 1976, zatímco EMI si ponechalo vlastnictví jejich nahrávek. Nahrávky Beatles vydané ve Spojeném království na značce Apple nesly katalogová čísla Parlophone, zatímco americká vydání nesla katalogová čísla Capitol. Apple Records vlastní práva na všechna videa a filmové klipy Beatles a práva k nahrávkám jiných umělců podepsaných labelu."
Takže přímo s deskami Beatles to bylo i v době jejich vydávání na značce Apple přece jen trochu složitější než jsem si myslel a v podstatě bys mohl mít nakonec i pravdu (nevole EMI).
stargazer - 15.09.2024 08:18:40 #
Apache : máš pravdu. Měl jsem spíš napsat jejich managment.
Apache - 14.09.2024 21:15:33 #
Pěkně napsáno.
Jen malý podotek k poslední větě:
Společnost Apple, u které album vyšlo, založili a vlastnili sami Beatles. Takže zelené bylo podle mě tak nanejvýš to jabko z jejich loga.
stargazer - 14.09.2024 13:14:34 #
Historka o albu The Beatles - Abbey Road
Předposlední deska Brouků se pyšní slavným obalem, který byl ovšem hotov za pouhých 10 minut. Místo pořízení fotky víceméně vyplynulo z lenosti kapely něco vymýšlet, i když cesta do Himalájí visela ve vzduchu. LP se totiž mohlo jmenovat Everest. Nakonec se fotilo v těsné blízkosti studia, kde nahrávka vznikla. V době před vznikem desky se spekulovalo o smrti Paula McCartneyho. Důkazem pro tuhle teorii měla být bosá postava, nedržící krok s ostatními členy kapely a registrační značka Volkswagenu Brouk zaparkovaného v pozadí : LMW 28IF, kterou zastánci konspirací četli jako 28 IF, tedy Paulovi by bylo 28, kdyby žil. To, že vydavatelská společnost kapely byla zelená vzteky z faktu, že na přebalu chybí název kapely i desky, je bezesporu taky zmíněníhodné.
stargazer - 13.05.2024 09:49:09 #
Historka, jak Rick Wakeman k Black Sabbath přišel : 
Na jaře 1972 byli Sabbati na turné po Spojených státech společně s kapelou Yes. Wakeman jako zdatný pijan a bonviván nebyl příliš nadšený z ostatních členů Yes, oddávajícím se tehdy budhismu. Poflakoval se proto spíš ve společnosti Sabbatů, když už byli na jedné štaci a k srdci mu nejvíce přirostl Ward a Osbourne, jejihž svobodomyslný přístup k životu vyhovoval jeho vkusu. Přátelství jim vydrželo do konce turné a když Sabbati nahrávali album Sabbath Bloody Sabbath, zjistili, že by se jim hodila pomoc s aranžemi kláves, vzpoměli si na starého kumpána Wakemana a zavolali mu. Dosud není zcela jasné, čím přesně Rick na album přispěl. Na obalu je uveden jako hráč na klavír a syntezátory u jediné skladby Sabbra Cadabra, jenže Iommi stačil mezitím zmínit, že hraje i ve skladbě Who Are You? Nicméně řada zmínek říká i to, že Wakeman hraje na celém albu.
předchozí »
Copyright © easyaspie.cz Created in 0.0496 s.